تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ

به گزارش نوای پرنده پارسی، دیپل یک جعبه جمع و جور و قابل حمل است و شامل یک صفحه فلزی و یک منبع نور برای دریافت تصاویر با کیفیت از نمونه های میکروسکوپی است. کل دستگاه شبیه جعبه های مستطیلی برای تلفن های هوشمند جدید است.

تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ

ابزاری به نام دیپل (Diple) قادر است هر گوشی هوشمندی را به راحتی به یک میکروسکوپ تبدیل کند. امروزه از گوشی های هوشمند به عنوان دوربین، ردیاب تناسب اندام، ردیاب موقعیت مکانی و خیلی چیز های دیگر استفاده می گردد و حالا ابزاری به نام دیپل ساخته شده است که گوشی را به میکروسکوپ تبدیل می نماید.

دیپل یک کیت قابل حمل است که هر تلفن هوشمندی را به میکروسکوپ تبدیل می نماید. با این ابزار می توان تصاویر با کیفیتی از دنیای میکروسکوپی گرفت. به عنوان مثال می توان سلول های خونی را دید.

دیپل یک جعبه جمع و جور و قابل حمل است و شامل یک صفحه فلزی و یک منبع نور برای دریافت تصاویر با کیفیت از نمونه های میکروسکوپی است. کل دستگاه شبیه جعبه های مستطیلی برای تلفن های هوشمند جدید است.

سازندگان، نسخه های مختلفی را برای هر بودجه ارائه می دهند. آن ها می گویند که می توانند کسانی را که می خواهند ریزگرد ها و سلول ها را ببینند و نیز افرادی که به کانی شناسی و علوم مواد علاقه دارند راضی نمایند.

تصاویر حاصل را می توان مستقیما در تلفن ذخیره کرد. دیپل سه سطح بزرگنمایی 35 برابر، 75 برابر و 150 برابر دارد که با استفاده از بزرگنمایی گوشی می توان آن را افزایش نیز داد.

سازندگان دیپل می گویند کاربران قادر خواهند بود میزان بزرگنمایی را تا 1000 برابر نیز برسانند، البته این امر تا حدودی به ظرفیت تلفن های هوشمند افراد بستگی دارد.

دیپل را شرکت SmartMicroOptics ساخته است که در سال 2016 تأسیس شده است و توسط یک موسسه فناوری ایتالیایی ساخته شده است.

نسخه Diple Red وضوح حدود 3 میکرون دارد که می توان سلول ها یا میکروارگانیسم های نامرئی را با آن مشاهده کرد. نسخه Diple Grey وضوح حدود 1 میکرون دارد که توانایی نمایش سلول ها و باکتری ها را دارد. نسخه Diple Black نیز دارای قدرتمندترین لنز با وضوح زیر 1 میکرون است.

کاربر فقط باید لنز های هدف دستگاه را با لنز های میکروسکوپ دیپل تراز کند تا جزئیات را به دقت ببیند. این ابزار نسبت به میکروسکوپ های گران قیمت بسیار مقرون به صرفه است، در حالی که سازندگان آن می گویند دیپل کیفیت تصویر بی سابقه ای را با چنین بودجه ای فراهم می نماید. تاریخ عرضه این ابزار ماه مه و ژوئن سال 2020 تخمین زده می گردد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: فرادید
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3124

به "تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ" امتیاز دهید

1 کاربر به "تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل گوشی هوشمند به میکروسکوپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید