بهترین آتش فشان های کشور ژاپن

به گزارش نوای پرنده پارسی، فوجی بدون شک مشهورترین کوه ژاپن است و به سمبل و نماد این کشور تبدل شده است. این کوه در فاصله کمتر از 2 ساعته از شهر توکیو قرار متاثر و یک آتشفشان دنج محسوب می گردد. این کوه با چشم انداز وصله زینت که دارد یکی از شگفت انگیزترین آتشفشان های ژاپن است و سالاسال توسط میلیون ها نفر ملاقات می گردد و بیش از 300000 کوهنورد به آن صعود می نمایند. داستان های جالبی در خصوص شکل گیری کوه فوجی وجود دارد که بر اساس آن، این کوه در عرض یک روز آفریده شده است. اما فلاسفه نظر دیگری دارند و معتقدند که این کوه آتشفشانی بر فراز یک آتشفشان دیرینه و از حدود 10000 سال پیش شکل گرفته است. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری ژاپن در خصوص بهترین آتش فشان های کشور ژاپن بیشتر صحبت می کنیم.

بهترین آتش فشان های کشور ژاپن

جالب است بدانید صعود و بالا رفتن از کوه فوجی تاآنجا شهرت دارد که در بالای کوه یک سازمان پست آفریننده شده که به کوهنوردان امکان گسیل کارت پستال از خراج 3800 متری را می دهد. حتماً این کوه همان طور که از دور هم معین است متجاوز شیب دار است و برای صعود به آن باید از شیب تندی بالا بروید. همین مایه باعث شده تا وفور و کمی از مسافران اولویت بدهند از دور این کوه آتشفشانی زیبا را تفریح نمایند و به عکس سلفی و عکس یادگاری با آن خشنودی بدهند.

کوه آتشفشان آسو

کوه آسو یا آسوسان در واقع از 5 قله آتشفشانی تشکیل شده است. این کوه در آداک جنوبی کیوشو در نزدیکی شهر کوماموتو قرار گرفته و به واقع که یکی از شگفت انگیزترین آتشفشان های ژاپن منظور می شود. این ناحیه آن قدر وسیع است که کل روستاهای منطقه در حومه آن قرار محزون اند. کوه ناکاداکه، یکی از این 5 قله آتشفشانی هنوز هم فعال است و یکی از ملاحت و دافعه های گردشگری ناحیه به حساب می آید. اما زمانی که این کوه فورانش را آغاز می نماید و گازهایی از آن فرایاز می شود کل ناحیه پاک سازی خالی سازی می شود و ورود توریست ها و کسان به آن غیرشرعی (مال) و بروز می شود. پیاده روی نواحی این کوه آتشفشانی جزء تفریحات دوست و پرطرفدار است و تکثر از توریست ها برای تفریح و ملاقات از یکی از زیباترین آتشفشان های ژاپن به این ناحیه سفر می نمایند.

کوه آتشفشان اونزن

یکی دیگر از شگفت انگیزترین آتشفشان های ژاپن در نزدیکی شهر شیمابارا در آبخست کیوشو قرار غمناک و کوه اونزن نام دارد. غلیان های آتشفشانی این کوه به 6 هزارهزار سال پیش بر می شود، اما اخیرا به نظر می رسد که این کوه آرام رنجیده و دیگر فعال نیست. در سال 1934 یک پارک ملی در این ناحیه ساختن شد و روستای کوچکی هم مدعی توریست ها و گردشگران غریبه و آشنا خواهد بود. در سال 1990 در یکی از قلل این کوه فعالیت هایی نظر شد، اما معاصر این کوه مجدداً آرام است و یک آتشفشان ساکت آرامش به حساب می آید. در نتیجه، توریست ها و گردشگران می توانند از این کوه 1359 متری بالا بروند و از آن بالا از چشم انداز بی نظیر و منحصربه فرد لذت ببرند. حکماً اکثر کوهنوردان برای این که راستا را کوتاه تر نمایند از کوه مایوکن بالا می روند که راستای راحت تر است و تنها سه دقیقه از جاده نیتا فاصله دارد.

کوه آتشفشان ساکوراجیما

یکی دیگر از ویژه اختصاصی به فردترین آتشفشان های ژاپن کوه ساکوراجیما است. این آتشفشان چینه ای یا ترکیبی (stratovolcano) مشرف به شهر بااهمیت به یاد ماندنی کاگوشیما و در آداک کیوشو قرار نژند است و یک آتشفشان فعال به حساب می آید. این کوه در نیت و برون در صدر فعال ترین آتشفشان های ژاپن قرار می گیرد و به کرات در سال های مختلف دچار جوشش های شدیدی شده است. تک ودو این آتشفشان تا به امروز هم باقی است و مدام خاکستر و گازهای آتشفشانی به اطراف و مناطق مسکونی نزدیکش پراکنده می نماید.

بازپسین تفحص جدی این آتشفشان در 2 می 2017 اتحاد افتاد. تیمی متشکل از حکیمان و محققین در ژاپن تقویم زده اند که این کوه آتشفشانی در طول 30 آجل یک فوران عظیم و عمده را امتحان خواهد نمود. البته به دلیل همین مخاطرات، صعود و بالا رفتن از این کوه تا لبه آتشفشانی اش ممنوع است و به گردشگران دستور این کار داده نمی شود. اما برای مسافران طغیانگر که دوست دارند چشم انداز بی نظیری به این کوه آتشفشانی داشته باشند این امکان وجود دارد که از یانوهیرا که در فاصله 2 ساعت رانندگی از ساکوراجیما قرار گرفته است.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: جاده های سبز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1967

به "بهترین آتش فشان های کشور ژاپن" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهترین آتش فشان های کشور ژاپن" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین آتش فشان های کشور ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید