بهانه جویی به سبک یحیی و فرهاد

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران: هفته پنجم رقابت های فوتبال در شرایطی عصر روز گذشته به خاتمه رسید که هر دو تیم استقلال و پرسپولیس برابر رقبا متوقف شدند. پرسپولیس در سرچشمه برابر مس رفسنجان متوقف شد تا برای سومین هفته متوالی دستش از رسیدن به سه امتیاز ملاقات کوتاه بماند.

بهانه جویی به سبک یحیی و فرهاد

به گزارش خبرنگاران، در استادیوم آزادی هم استقلال توانی برای پیروزی مقابل نساجی نداشت و بعد از تساوی برابر فجرسپاسی این بار برابر نساجی متوقف شد. وجه اشتراک هر دو تیم در این هفته تساوی بود، ولی همچنان موضوع مشترک دیگری هم بین دو تیم وجود دارد که آنهم مربوط به بهانه جویی های مربیان استقلال و پرسپولیس است.

یحیی گل محمدی و فرهاد مجیدی در شرایطی با تساوی تیم هایشان در هفته پنجم برخوردند کردند که همه را مقصر دانستند به غیر از خودشان. گل محمدی که به مسئولان سازمان لیگ تاخت و از این گفت که مقصر این ناکامی مسئولان سازمان لیگ هستند که یکی دو روز بازی پرسپولیس را عقب نینداختند. او اشاره ای هم به این مورد نکرد که اگر مقصر برای این بازی سازمان لیگ است چرا پرسپولیس در دو هفته قبل از آن هم نتیجه نگرفته است؟ فرهاد مجیدی هم این بار به داور مسابقه حمله کرد و در شرایطی که بسیاری از کارشناسان تصمیم فغانی را روی صحنه مشکوک به پنالتی صحیح می دانستند، از این گفت که بازی را نبردند، چون داور برایشان پنالتی نگرفت.

واقعیت امر، اما چیز دیگری است؛ هم فرهاد مجیدی و هم یحیی گل محمدی فرصت مناسبی داشتند که تیمشان را در تعطیلی لیگ برتر سروسامان بهتری داده و به فکر کسب سه امتیا باشند. این دو با توجه به تمرکز رسانه ای که متوجه استقلال و پرسپولیس است هر بار بعد از کسب نتیجه ای که چندان مورد علاقه طرفداران نیست به بهانه ای خارجی متوسل شده و نقش خودشان برای از دست دادن امتیاز و ناکامی را در حد صفر می دانند. عجیب آنکه در دنیای حرفه ای از این قبیل بهانه جویی ها کمتر تراشیده شده و همیشه مربیان ضمن پذیرش نقش خودشان در نتیجه نگرفتن، از بازگشت پرقدرت در هفته های پیش رو حرف می زنند. در ایران، اما برای سرمربیان دو تیم استقلال و پرسپولیس همه مقصر هستند به غیر از نفر اول نیمکت!

منبع: فرارو
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7460

به "بهانه جویی به سبک یحیی و فرهاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهانه جویی به سبک یحیی و فرهاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید