برگزاری آیین پهلوانی در ابن بابویه همزمان با عید ولایت

به گزارش نوای پرنده پارسی، جشن بزرگ عید غدیر با صدای زنگ زورخانه و نوای پهلوانی با حضور مدیران ورزشی و متولیان ورزش همگانی امروز سه شنبه در ابن بابویه شهرری تهران، طنین انداز شد.

برگزاری آیین پهلوانی در ابن بابویه همزمان با عید ولایت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، جشن بزرگ عید غدیر به همراه مراسم آیین پهلوانی با حضور مدیران شهری و متولیان ورزش همگانی پایتخت بر مزار دنیا پهلوان تختی برگزار گردید.

این مراسم در امتداد برنامه هایی بود که به همین مناسبت از روز دوشنبه 28 مرداد به طور هماهنگ در 22 بوستان واقع در 22 منطقه شهری تهران برگزار گردیده بود.

آیین پهلوانی درابن بابویه با هدف تکریم سنّت های پهلوانی به میزبانی منطقه 20 شهرداری تهران و با حضور مجید رباطی سرپرست سازمان ورزش شهرداری پایتخت، افشار شهردار منطقه 20، جوهری رییس فدراسیون پهلوانی و ورزش های زورخانه ای و بعضی چهره ها و پیشکسوتان ورزشی برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم، افشار ضمن بزرگداشت این روز فرخنده و تجلیل مقام ولایت، از تختی به عنوان شخصیتی بزرگ یاد کرد که گوهر وجود خود را در دریای ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام، شست وشو داده و قطره ای از دریای معرفت مولای متقیان را درک نموده بود.

شهردار منطقه 20 گفت: معرفت امیرالمومنین علی علیه السلام در رفتار دنیا پهلوان تختی عینیت یافته بود. گواه این ادعا، رفتار، منش و روش تختی در حادثه زلزله بویین زهراء بود که همیشه الگوی تربیتی و اخلاقی بزرگی برای همه ورزشکاران و البته عامه مردم بوده و هست.

وی در ادامه به حضور پهلوانان در برهه های مختلف تاریخی در کشورمان و نقش موثر این قشر در ساختن هنجارهای اجتماعی و جلوگیری از کج روی ها اشاره نمود و اضافه نمود: اگرچه اهل بیت پیامبر(ص) الگوهای کامل و مسلّم شیعه و در بُعدی کلان تر، همه جامعه انسانی با هر طریقت و مذهبی به شمار می روند، اما حضور پهلوانان و انسان های فرهیخته که به معرفت آن نفوس مطهر رسیده اند، می تواند راه ما برای رسیدن به آن ذوات مقدس را کوتاه تر کند.

در ادامه این مراسم، علاوه بر هنرنمایی گروه سرود مرصاد، باستانی کاران با نوای مرشد و زنگ زورخانه، به انجام حرکات ورزشی پرداختند.

در این مراسم فرخنده، محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و نیز خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز به همراه معاونین ورزش سازمان و شهرداری منطقه 20، حضور یافتند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2215

به "برگزاری آیین پهلوانی در ابن بابویه همزمان با عید ولایت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری آیین پهلوانی در ابن بابویه همزمان با عید ولایت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید