برانکو- تیم ملی، انتخاب پرسود برای پروفسور

به گزارش نوای پرنده پارسی، حضور احتمالی برانکو در تیم ملی، معامله پرسود برای ایوانکوویچ است. مبلغ قرارداد از 900 هزار دلار بالاتر می رود و البته روزهای مرخصی نیز افزایش می یابد. شما جای برانکو، به این شرایط پشت پا می زنید؟

برانکو- تیم ملی، انتخاب پرسود برای پروفسور

چرا برانکو به حضور در تیم ملی علاقه مند است؟

برانکو ایوانکوویچ، چه بخواهد و چه نخواهد یکی از گزینه های جانشینی کارلوس کی روش و حضور روی نیمکت تیم ملی است. در هفته ها و ماه های اخیر چندین بار نام برانکو برای حضور در تیم ملی سر زبان ها افتاده که هر بار با واکنش هایی روبرو شده. مهدی تاج فعلا برای انتخاب برانکو دست نگه داشته و حرفی هم درباره حضور احتاقتصادی سرمربی پرسپولیس در تیم ملی نمی زند.

چند هفته قبل خبری منتشر شد با این مضمون که احتمالا فدراسیون فوتبال تا سرانجام فصل صبر می نماید و سپس با سرانجام لیگ برانکو را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی می نماید. این آخرین بحثی بود که به وجود آمد و البته واکنش برانکو را به همراه داشت. ایوانکوویچ وقتی با پرسشی در این باره روبه رو شد، گفت: فعلا که مذاکره ای انجام نشده اما شاید در 3 ماه آینده اتفاق هایی رخ بدهد.

-

معنی این جمله، چراغ سبز برانکو برای حضور در تیم ملی است. چراغ سبزی که از این واضح تر نمی توانست نشان داده گردد. از قرارداد برانکو با پرسپولیس، حدود یک سال و 3 ماه باقی مانده و البته او اگر به تیم ملی برود، تمام این معادله ها حل می گردد. سوال اما اینجاست که چرا برانکو علاقه مند است به تیم ملی برود و چرا تیم ملی گزینه مناسبی برای سرمربی پرسپولیس است؟

مبلغ قرارداد برانکو در پرسپولیس و برای یک فصل حدود 900 هزار دلار است. این رقم در مقایسه با دستمزد کی روش در یک سال، تقریبا نصف است. البته بدون آپشن هایی که در قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال وجود داشت. آپشن هایی چون پاداش هر پیروزی و صعود به جام جهانی. برانکو البته از نظر فنی در اندازه کی روش نیست و بر همین اساس نمی تواند مبلغی را دریافت کند که سرمربی پرتغالی می گرفت. برانکو اگر به تیم ملی برود و حتی دستمزدی نه در حد کی روش بلکه 5،1 میلیون دلاری در سال دریافت کند، 500 تا 600 هزار دلار سود خواهد نمود. کدام مربی عاقلی را سراغ دارید که در یک کشور بماند اما به چنین پولی پشت پا بزند؟

-

از مبلغ قرارداد که بگذریم، برانکو با حضور در تیم ملی می تواند روزهای بیشتری از سال را به مرخصی برود. نه اینکه مثل کی روش فقط یک ماه در ایران باشد اما این مرخصی ها را می تواند طوری تنظیم کند که نیمی از سال را در کشورش سپری کند و نیمی را در ایران. درست برخلاف حالا که حدود 10 تا 11 ماه را در ایران است و فقط یک ماه به کرواسی می رود و با خانواده اش ملاقات می نماید.

از طرفی دیگر و با حضور برانکو در تیم ملی، او دیگر استرس هر هفته حضور در بازی های باشگاهی را ندارد و دیگر نیازی نیست او ذهن خود را مشغول مصاحبه علیه مسائل اقتصادی، داوری و اختلاف با تیم حریف کند. بازی های ملی هر چند ماه یک بار برگزار می گردد و خیلی زود هم به سرانجام می رسد. بنابراین از آن استرس های معمول هم کم می گردد و برانکو هم از این وضعیت سخت خلاص.

-

اینها همه تفاوت هایی است از شرایط برانکو در پرسپولیس و احتمالا تیم ملی. اینکه چرا حضور روی نیمکت تیم ملی برای برانکو مفید است و چرا او برای جانشینی کی روش چراغ سبز نشان می دهد.

12

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 936

به "برانکو- تیم ملی، انتخاب پرسود برای پروفسور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو- تیم ملی، انتخاب پرسود برای پروفسور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید