اکران فیلم ترسناک آنابل به خانه می آید از فردا شروع می گردد

به گزارش نوای پرنده پارسی، فیلم سینمایی آنابل به خانه می آید (Annabelle Comes Home) جدیدترین اثر از دنیا سینمایی احضار (The Conjuring Universe) است که فردا اکران خود را در سینماهای دنیا شروع می نماید.

اکران فیلم ترسناک آنابل به خانه می آید از فردا شروع می گردد

هفتمین فیلم دنیا سینمایی احضار و دنباله فیلم های آنابل (2014) و آنابل: آفرینش (2017) در بیش از 3500 سالن اکران خواهد شد. آنابل به خانه می آید را گری دابرمن کارگردانی نموده که نویسنده دو قسمت قبلی مجموعه آنابل و فیلم های ترسناک پرفروشی چون آن (It)، آن: بخش دوم (It: Chapter Two) و راهبه (The Nun) بوده است. گرچه دابرمن در زمینه فیلم نامه نویسی آثار ترسناک فعالیت گسترده ای داشته اما فیلم جدید مجموعه آنابل اولین تجربه کارگردانی او به حساب می آید.

در آنابل به خانه می آید، وارن ها عروسک را به اتاقی می برند که در آنجا نتواند ویرانی به بار بیاورد اما عروسک با بیدار کردن اشباح اتاق، هدف اصلی خود را جودی، دختر 10 ساله وارن ها قرار می دهد. ویرا فارمیگا و پاتریک ویلسون، از بازیگران آشنای مجموعه هم در نقش وارن ها، دو نقش فرعی فیلم را به عهده خواهند داشت و مکینا گریس بازیگر مجموعه تلویزیونی تسخیرشدگی (The Haunting) قرار است نقش دختر وارن ها را بازی کند.

در ابتدا قرار بود آنابل به خانه می آید در تاریخ 12 تیر اکران گردد؛ این تاریخ به 7 تیر و نهایتا 5 تیر منتقل شد. طبق روال معمول هالیوود پیش از اکران آثار سینمایی نقدهای مربوط به فیلم منتشر شده اند تا مخاطبان بتوانند با آنالیز آن ها درباره تماشای فیلم تصمیم بگیرند.

آنالیز نظرات منتقدان نشان می دهد از زاویه دید آن ها آنابل جدید فیلم چندان قدرتمندی نیست اما نمی توان آن را یک اثر کاملا ضعیف ارزیابی کرد. از میان 29 نقدی که در وبسایت راتن تومیتوز ثبت شده 62 درصد منتقدان از آنابل به خانه می آید ابراز رضایت نموده اند. منتقدان وبسایت متاکریتیک به فیلم نمره 51 داده اند و در میان 19 نقد ثبت شده در این وبسایت 10 نقد مثبت، 7 نقد میانه و 2 نقد منفی به چشم می خورد.

برای مقایسه بد نیست به این نکته اشاره کنیم که اولین فیلم مجموعه آنابل ساخته سال 2014 از منتقدان نمره متای 37 و دومین فیلم این مجموعه که سال 2017 اکران شد نمره متای 62 گرفته بود. به این ترتیب منتقدان انگلیسی زبان آنابل جدید را بهتر از فیلم اول و کمی بدتر از فیلم دوم ارزیابی نموده اند.

اما نظرات منتقدان چه تاثیری بر فروش فیلم خواهد داشت؟ دست کم آنالیز روندهای گذشته نشان می دهد که درباره این نوع فیلم های ترسناک مخاطبان آنقدرها هم نظر منتقدان را جدی نمی گیرند. برای مثال اولین فیلم مجموعه آنابل افتتاحیه 37 میلیون دلاری و دومین فیلم این مجموعه افتتاحیه ای 35 میلیون دلاری داشتند در حالی که فروش کل دو قسمت اول (به ترتیب 257 و 306 میلیون دلار) نشان می دهد نظر متفاوت منتقدان درباره این دو قسمت تاثیر چندان پراهمیتی روی فروش و بویژه افتتاحیه نداشته است. همچنین نگاهی به فیلم راهبه که از آثار پرفروش دنیا سینمایی احضار بود و نمره متای 46 را دریافت نموده بود تایید می نماید که احتمالا نقدهای فعلی عامل بازدارنده ای در راه فروش آنابل به خانه می آید نخواهد بود.

براساس جدیدترین پیش بینی ها انتظار می رود آنابل جدید افتتاحیه ای 35 تا 45 میلیون دلاری را سپری کند. بعضی دیگر از کارشناسان معتقدند هفتمین فیلم دنیا سینمایی احضار از نظر فروش کمی بهتر از دو قسمت قبل مجموعه آنابل عمل خواهد نمود.

آنابل به خانه می آید تنها فیلم ترسناک تابستان سال جاری نیست و با شروع این فصل تعداد فیلم های ترسناکی که راهی اکران می شوند هم افزایش خواهد یافت. فیلم سینمایی بازی بچگانه (Childs Play) از هفته گذشته روانه سینماها شده و آثاری چون نیمه تابستان (Midsommar) ساخته آری استر کارگردان فیلم سینمایی موروثی (Hereditary) و آن: بخش دوم (It - Chapter Two) هم تابستان سال جاری روی پرده می روند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1525

به "اکران فیلم ترسناک آنابل به خانه می آید از فردا شروع می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "اکران فیلم ترسناک آنابل به خانه می آید از فردا شروع می گردد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران فیلم ترسناک آنابل به خانه می آید از فردا شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید