کدام مرزها به روی گردشگران واکسینه شده باز است؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، بحث بر سر پاسپورت واکسن کرونا هنوز به نتیجه نرسیده که برخی کشورها از باز شدن مرزهای شان به روی گردشگران واکسینه شده و لغو قانون قرنطینه مسافران خبر داده اند.

کدام مرزها به روی گردشگران واکسینه شده باز است؟

ایسنا: جزیره سیشل به اولین مقصدی تبدیل شد که مرزهای خود را به روی بازدیدکنندگان واکسینه شده گشود. از آن موقع تعداد دیگری از کشورها این فرایند را دنبال و برنامه های بیشتری برای کاهش محدودیت های مرزی در ماه های آینده اعلام نموده اند.

این مجمع الجزیره مرزهای خود را از ماه گذشته به روی مسافران واکسینه شده از هر نقطه دنیا گشوده است.

مسافرانی که گواهی تزریق دو دوز واکسن کرونا را داشته باشند، بدون احتیاج به قرنطینه می توانند وارد این جزیره در اقیانوس هند شوند. دوز دوم باید حداقل دو هفته قبل از ورود به این جزیره تزریق شده باشد.

سیشل تاکید نموده است مسافران باید از مقامات بهداشت کشور خود گواهی ای را به عنوان اثبات واکسیناسیون همراه با نتیجه آزمایش منفی PCR، که کمتر از 72 ساعت قبل از سفر گرفته شده است، ارائه دهند.

این مجمع الجزیره در اقیانوس هند همچنین اعلام نموده از حدود یک ماه دیگر مرزهای خود را به روی تمام مسافران واکسینه شده یا غیرواکسینه شده باز خواهد نمود، به شرطی که آزمایش PCR منفی را در کمتر از 72 ساعت قبل از سفر انجام داده باشند.

رومانی اولین کشور در اروپا است که مسافران واکسینه شده را از ورود به قرنطینه معاف می نماید، به شرطی که آن مسافران از مقاصد کم خطر باشند. دولت رومانی امارات متحده عربی را با توجه به پیشرفتی که در واکسیناسیون کرونا داشته، از جمله این کشورها اعلام نموده است.

مسافران رومانی حداقل 10 روز قبل از ورود باید دو دوز واکسن را تزریق نموده و گواهی اثبات آن را از مقامات بهداشت کشور خود گرفته باشند.

گرجستان نیز تمام محدودیت های ورود مسافران خارجی را که واکسینه شده اند، لغو نموده است. وزارت امور خارجه این کشور اعلام نمود: شهفرایندان همه کشورها که از مرزهای هوایی وارد می شوند، در صورت ارائه سند کامل (دو دوز) واکسیناسیون Covid-19 در ایستگاه های بازرسی مرزی گرجستان می توانند وارد این کشور شوند.

استونی در شمال اروپا نیز در زمره کشورهایی قرار گرفته که محدودیت مرزهایش را برای مسافران واکسینه شده کم نموده است. وزارت امور خارجه استونی اعلام نموده مسافرانی که یک دوره 10 روزه ایزوله را گذرانده اند و تست منفی PCR یا گواهی اثبات بهبودی از این ویروس و یا گذرنامه واکسن را ارائه دهند اجازه ورود به این کشور را دارند.

دولت ایسلند نیز اعلام نموده از ماه می (اردیبهشت) محدودیت ها را برای سفر شهفرایندان کشورهای اروپایی که گواهی واکسیناسیون کرونا را داشته باشند، برمی دارد.

مرزهای ایسلند در حال حاضر فقط برای ساکنان و شهفرایندان سوئیس، انگلیس، منطقه مالی اروپا (EEA)، اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA)، آندورا ، موناکو، سان مارینو و واتیکان و همچنین شهفرایندان استرالیا، ژاپن، نیوزیلند، رواندا، سنگاپور، کره جنوبی و تایلند باز است.

مرزهای لهستان در حال حاضر فقط برای ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو EFTA و همچنین گرجستان، ژاپن، کانادا، نیوزیلند، تایلند، کره جنوبی، تونس و استرالیا باز است. با این وجود لهستان اعلام نموده شهفرایندان این کشورها اگر می توانند گواهی اثبات واکسیناسیون کامل کرونا را نشان دهند از آزمایش کووید و قرنطینه هنگام سفر به این کشور معاف هستند.

پوکت تایلند نیز محدودیت های سفر به این جزیره را برای گردشگران واکسینه شده علیه Covid-19 تا ماه اکتبر (پاییز) کم می نماید. درحال حاضر سفر به پوکت به 14 روز قرنطینه در یک هتل تعیین مشروط شده است.

جزیره مدیترانه ای قبرس نیز اعلام نموده است که در حال برنامه ریزی برای حذف قرنطینه و آزمایش کووید- 19 تا یک ماه دیگر برای مسافرانی است که واکسینه کامل شده اند.

پیش تر بعضی از شرکت های هواپیمایی موضوع گذرنامه واکسن کرونا را مطرح نموده بودند که با حمایت کشورهایی مثل استرالیا، دانمارک و آمریکا همراه شده است. با این حال سازمان دنیای بهداشت به دلیل در دسترس نبودن این واکسن برای همه کشورها با این گذرنامه یا هر نوع طرح مشابه آن مخالفت نموده بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6431

به "کدام مرزها به روی گردشگران واکسینه شده باز است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام مرزها به روی گردشگران واکسینه شده باز است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید