چگونه همسر ایده آل باشیم؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، یک روانشناس گفت: موفقیت در زندگی مشترک نتیجه گفت وگو و تغییر و هماهنگی در جهت خواست زوجین از یکدیگر است.

چگونه همسر ایده آل باشیم؟

زهرا امام روانشناس و مشاوره خانواده در گفت وگو با خبرنگار ، درباره داشتن یک همسر ایده آل اظهار کرد: موفقیت در زندگی مشترک نتیجه گفت وگو و تغییر و هماهنگی در جهت خواست زوجین از یکدیگر است.

او اضافه نمود: خانواده به عنوان یک نهاد به صورت مدام و متقابل، احتیاجمند صرف زمان و انرژی است.

این روانشناس با بیان اینکه برای یک همسر خوب بودن باید گذشت را در زندگی مشترک فراموش نکنیم، گفت: اشتباهات گذشته را بازگو نکنید، چراکه یاد آوری این موارد مسئله ای را حل نخواهد کرد، بلکه باعث دور شدن زوجین از یکدیگر می گردد.

امام با بیان اینکه هر فرد نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد، توضیح داد: هرگز همسر خود را مقایسه نکنید، چراکه انسان ها تفاوت های فردی بسیاری با یکدیگر دارند.

او با اشاره به اینکه همسر ایده آل معتقد به رابطه دو طرفه است، اضافه نمود: این گونه افراد برای برقراری رابطه دو طرفه همیشه کوشش می نمایند و به حریم خصوصی شریک زندگی خود اعتقاد دارند و به این حریم احترام می گذارند.

این روانشناس گفت: یک همسر ایده آل، اولویت اولش در زندگی همسرش است و همیشه گفت وگو با او را در اولویت کارهای خود قرار می دهد. همچنین مهارت های گفت وگوی موثر را می داند، به این معنا که هرگاه برایشان مسئله ای پیش آید، به وسیله گفت وگوی منطقی با همسرش و در فضایی توأم با احترام سعی در حل مشکل دارد.

او اضافه نمود: همسر ایده آل زبان عشق همسرش را بلد است و می داند که چه زمانی باید کنارش باشد، احتیاج های عاطفی همسرش را به خوبی می شناسد و می داند او از چه کلمات و کادویی خوشش می آید.

امام با بیان اینکه همسر ایده آل منطقی است، گفت: همسر ایده آل انتظارات منطقی از شریک زندگیش دارد و خود را به خوبی می شناسد، یعنی به خودشناسی رسیده است.

این روانشناس با بیان اینکه همسر ایده آل به آینده خوش بین است، اضافه نمود: همسر ایده آل افکار منفی را از خود دور می نماید و مسئولیت پذیر است. این فرد مستقل و قابل اعتماد است و هیجانات خود را کنترل می نماید و همدلی لازم را با همسر خود دارد.

او گفت: همسر ایده آل همیشه با حمایت و تشویق شریک زندگی اش، او را برای موفقیت ترغیب می نماید و در جهت بهبود رابطه شان کوشش می نماید، چراکه می داند رابطه احتیاج به کوشش دارد.

امام با بیان اینکه همسر نمونه، بهترین دوست شریک زندگی خود است، توضیح داد: همسر ایده آل هر زمانی که اشتباهی را مرتکب گردد، قادر به گفتن ببخشید است و سعی در برطرف اشتباه خود دارد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 1709

به "چگونه همسر ایده آل باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه همسر ایده آل باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید