پنج سایت ارتباطی روستایی نو ایرانسل در خراسان جنوبی افتتاح شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، به مناسبت روز ملی روستا و عشایر، استاندار خراسان جنوبی، پنج سایت نو ارتباطی روستایی ایرانسل را در روستا های این استان افتتاح کرد.

پنج سایت ارتباطی روستایی نو ایرانسل در خراسان جنوبی افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در مراسمی به مناسبت روز ملی روستا و عشایر در 16 مهر 1401 و با حضور جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی، علی فاضلی فرد فرماندار شهرستان بیرجند، مصطفی بهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی و جمعی از مدیران استانی و محلی، سایت ارتباطی تازه ایرانسل در روستای علی آباد لوله در شهرستان بیرجند، به نمایندگی از 5 سایت ارتباطی روستایی تازه ایرانسل در استان خراسان جنوبی، به وسیله استاندار افتتاح شد.

این 5 سایت تازه ارتباطی که با سرمایه ای بالغ بر 150 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده اند، در روستا های علی آباد لوله از دهستان باقران شهرستان بیرجند، علی آباد از دهستان مؤمن آباد شهرستان سربیشه، ولی آباد از دهستان زیرکوه شهرستان زیرکوه، حسن آباد از دهستان سده شهرستان قائنات و حسین آباد در دهستان باقران شهرستان بیرجند قرار دارند و با افتتاح آن ها، جمعیتی بالغ بر 3500 نفر به اینترنت پرسرعت تلفن همراه ایرانسل و شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا کردند.

افتتاح این سایت های روستایی، با ایجاد دسترسی ساکنان منطقه ها روستایی به زیرساخت پرسرعت ارتباطی ایرانسل، نقش مؤثری در کاهش شکاف دیجیتال و یاری به توسعۀ کسب وکار های دانش بنیان در این منطقه ها ایفا می نماید.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و اپراتور پیشتاز در توسعۀ اینترنت پرسرعت روستایی، طی سال های اخیر توانسته است نقش مهمی در ایجاد دسترسی مردم ساکن در روستا های بالای 20 خانوار کشور به شبکۀ ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت، به خصوص در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد، ایفا نماید.

در آخرین گزارش دوره ای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در صفحۀ اینستاگرام دکتر عیسی زارع پور منتشر شد، در هفتۀ پایانی اردیبهشت ماه 1401، از مجموع 70 روستای بالای 20 خانوار در 13 استان، دسترسی 37 روستا به شبکۀ ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت، به وسیله ایرانسل برقرار شده است.

بعلاوه در گزارش اینستاگرامی پیشین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که از آمار اقدامات توسعۀ روستایی اپراتور های ارتباطی در فروردین 1401 منتشر شد، ایرانسل توانسته بود با ایجاد دسترسی برای 25 روستا از مجموع 36 روستا در 11 استان، اپراتور پیشتاز توسعۀ ارتباطات روستایی باشد.

پیش از این، در روز 3 بهمن 1400 و در آیین رونمایی از اتصال 1000 روستای بالای 20 خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، دکتر زارع پور با تشکر از دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و مجموعۀ کارکنان ایرانسل که در راه اندازی ارتباطات روستایی سهیم بوده و بسیار فعالانه ایفای نقش نموده اند، گفت: زحمت اصلی در برقراری دسترسی روستاییان عزیز به اینترنت پرسرعت را این عزیزان می کشند.

در این مراسم، سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در شهرک غدیر دهستان سیاخ دارنگون در استان فارس، به نمایندگی از 250 سایت ارتباطی روستایی ایرانسل افتتاح شد و با فناوری LTE-Pro، امکان دسترسی اهالی این روستا به اینترنت پرسرعت را فراهم کرد.

در نخستین گزارش وزیر ارتباطات از اقدامات اپراتور ها در توسعۀ ارتباطات روستایی که 14 دی 1400 منتشر شد نیز، ایرانسل، نخستین ارائه دهندۀ 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت های نسل پنج در ایران، با ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای مردم 14 روستا در استان های بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و فارس، از مجموع 32 روستا در سراسر کشور، پیشتاز توسعۀ ارتباطات روستایی کشور بود.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مهر 1401 بروزرسانی: 18 مهر 1401 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7709

به "پنج سایت ارتباطی روستایی نو ایرانسل در خراسان جنوبی افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج سایت ارتباطی روستایی نو ایرانسل در خراسان جنوبی افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید