مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی غیرقانونی است ، امیدواریم شورای نگهبان طرح را به مجلس بازگرداند

به گزارش نوای پرنده پارسی، محمدباقر سعادت گفت: تشکیل وزارت بازرگانی هیچگونه مزیت و امتیازی برای کشور ندارد و امیدواریم شورای نگهبان به این مصوبه مغایر با قانون ورود کند.

مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی غیرقانونی است ، امیدواریم شورای نگهبان طرح را به مجلس بازگرداند

محمدباقر سعادت؛ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در تبادل نظر با خبرنگار اقتصادی خبرنگاران، درباره حواشی تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی گفت: تشکیل وزارت بازرگانی هیچگونه مزیت و امتیازی برای کشور ندارد. تشکیل این وزارتخانه بار اقتصادی زیادی را برای دولت ایجاد می نماید که این موضوع مغایر با اصل 75 قانون اساسی و برنامه ششم توسعه کشور است.

وی در ادامه اضافه نمود: تصویب این طرح به دلیل مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه، اصل 65 و 75 قانون اساسی به دو سوم رای نمایندگان احتیاج داشت و متاسفانه به آن توجهی نشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه امیدواریم شورای نگهبان به تصویب غیرقانونی وزارت بازرگانی ورود کند، گفت: طبق اصل 65 قانون اساسی تصویب طرح و لوایح در مجلس باید مطابق آئین نامه داخلی مجلس باشد. با توجه به اینکه آئین نامه داخلی مجلس در تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی نقض شد، شورای نگهبان باید به این موضوع ایراد بگیرد.

نماینده مردم دشتستان در انتها توضیح داد: علاوه بر ایرادات مذکور، تصویب این طرح عجله ای صورت گرفت. امیدواریم شورای نگهبان این طرح را به مجلس بازگرداند و مجددا مورد بازنگری و رای گیری دو سوم نمایندگان قرار گیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2977

به "مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی غیرقانونی است ، امیدواریم شورای نگهبان طرح را به مجلس بازگرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی غیرقانونی است ، امیدواریم شورای نگهبان طرح را به مجلس بازگرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید