فرمانده نیروی هوایی چین: توکیو صاحب دریای ژاپن نیست

به گزارش نوای پرنده پارسی، فرمانده نیروی هوایی چین در دفاع از رزمایش های نظامی این کشور در دریای ژاپن اظهار داشت: این دریا جزء متعلقات توکیو نیست.

فرمانده نیروی هوایی چین: توکیو صاحب دریای ژاپن نیست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ما شیائوتیان فرمانده نیروی هوایی چین از رزمایش نظامی این کشور در دریای ژاپن دفاع کرد و گفت: این دریا به توکیو تعلق ندارد.

لازم به ذکر است اظهارت این مقام چینی واکنشی بود به گزارش دفاعی سالانه ژاپن که سه شنبه هفته گذشته منتشر شد و در آن از بابت شمار دفعاتی که جنگنده های این کشور مجبور به رهگیری هواپیماهای چینی شده بودند، ابراز نگرانی شده بود.

نگرانی ژاپن بیشتر از بابت افزایش حضور نظامی چین در دریای چین شرقی و بخش غربی اقیانوس آرام است- منطقه ای که میزبان مجمع الجزایری است که به طول 1400 کیلومتر به سمت تایوان امتداد یافته اند و مالکیت آنها در اختیار توکیو است.

به همین دلیل، ما شیائوتیان گفت: دریای ژاپن به ژاپن تعلق ندارد. چین هم به برگزاری رزمایش های دریای ملزم است. نیروی هوایی چین قرار نیست روی زمین مستقر گردد و پروازی نداشته باشد. با این حال، دامنه فعالیت ما در دریای ژاپن آنقدری که توکیو ادعا می نماید، گسترده نیست.

لازم به ذکر است دریای ژاپن میان این کشور، روسیه و شبه جزیره کره مشترک است. اما چین در ماه میلادی جولای اظهار داشت که از حق عبور از تنگه ای که آب های این کشور را به اقیانوس آرام متصل می نماید، برخوردار است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2639

به "فرمانده نیروی هوایی چین: توکیو صاحب دریای ژاپن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده نیروی هوایی چین: توکیو صاحب دریای ژاپن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید