عراق در محل جنایت اسپایکر موزه می سازد، الکاظمی: فساد و سوءمدیریت منجر به این کشتار شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، نخست وزیر عراق در سفر به استان صلاح الدین از محل کشتار نظامیان عراقی از طریق داعش در پایگاه اسپایکر بازدید کرد.

عراق در محل جنایت اسپایکر موزه می سازد، الکاظمی: فساد و سوءمدیریت منجر به این کشتار شد

به نوشته روزنامه القدس العربی، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در جریان بازدید از محل کشتار نظامیان عراقی از طریق داعش در پایگاه اسپایکر در تکریت اظهار کرد که دولت عراق یک موزه یادبود ایجاد خواهد کرد تا یاد فداکاری های عراقی ها و همبستگی شان را زنده نگه دارد.

وی اضافه کرد: این مکان شاهد یکی از وحشتناک ترین کشتارهای بشریت بود و خون بی گناهانی که در اینجا ریخته شد وجدان تمامی اقشار مردم عراق را بیدار کرد.

الکاظمی گفت: این خون ها انگیزه دستیابی به پیروزی بزرگی بود که عراقی ها در برابر قدرتمندترین نیروی تروریستی به دست آوردند و این خون های پاک باعث تقویت هویت ملی عراق و متحد کردن همه عراقی ها شد.

وی همچنین بر لزوم یادآوری همیشگی این خون های بی گناه ریخته شده با حفظ پیروزی هایی که در مقابل تروریسم به دست آمده، حفظ هویت ملی و و درس گرفتن از تجارب گذشته برای جلوگیری از تکرار چنین فجایع و کشتارهایی تأکید کرد.

نخست وزیر عراق ادامه داد: فساد، سوءمدیریت و سیاست های اشتباه ازجمله دلایل این تراژدی بود و وحدت و میهن دوستی و و گرایش های ملی ما مانع تکرار این قبیل اتفاقات می شود.

طبق آمار اعلام شده ازسوی دولت عراق، 1700 نظامی و سرباز عراقی در چنین روزهایی در سال 2014 از طریق گروه تروریستی داعش در پایگاه نظامی اسپایکر اعدام شدند.، ایسنا

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 7180

به "عراق در محل جنایت اسپایکر موزه می سازد، الکاظمی: فساد و سوءمدیریت منجر به این کشتار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق در محل جنایت اسپایکر موزه می سازد، الکاظمی: فساد و سوءمدیریت منجر به این کشتار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید