سرنوشت مونالیزای قرن چه شد؟

مونالیزای قرن می خندد؛ اما این بار دیگر خبری از ترس، غم و وحشت نیست که با لبخندش بیامیزد و قلب میلیون ها آدم را به درد بیاورد. مونالیزای قرن حالا امن، رها و آزاد است.

سرنوشت مونالیزای قرن چه شد؟

به گزارش ایسنا، دو سال پیش، انتشار تصویر یک دختربچه که توانسته بود از چنگ داعش فرار کند و خود را نجات دهد، دست به دست منتشر شد و یادداشت های زیادی درباره میزان تاثیرگذاری این عکس در سراسر دنیا نوشته شد.

رسانه های غربی وقتی تصویر این دختربچه را روی خروجی قرار می دادند، برایش از عنوان مونالیزای موصل یا مونالیزای قرن استفاده می کردند. دلیلش این بود که صورت این دختربچه، ترس، اندوه، وحشت و یک لبخند تلخ را همزمان در برگرفته بود و درست مثل تابلوی مونالیزا اثر مشهور داوینچی، رازآلود بود.

اما حالا موصل آزاد است و دیگر خبری از سیطره شوم داعش بر شهر نیست. موصل پاکسازی شده و شهر از نیروهای داعش خالی شده است.

علی الفهداوی که نزدیک به سه سال قبل از موصل عکاسی نموده و تصاویر ماندگاری خلق نموده بود، چندی پیش دوباره به همان محل قبلی رفت تا از شرایط جدید شهر عکاسی کند. الفهداوی توانست بار دیگر دختری که نام اصلی اش سباء است را پیدا و از او عکاسی کند.

سباء این بار در تصاویرش می خندد و دیگر خبری از آن دختر کوچک نیست که با لبخندی تلخ به لنز دوربین خیره شده بود و کوشش می کرد وحشت اندوهناک خود را پنهان کند.

مونالیزای قرن حالا قد کشیده، آزاد و رها زندگی می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 3 آبان 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2375

به "سرنوشت مونالیزای قرن چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت مونالیزای قرن چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید