رقم نجومی فرار مالیاتی وکلا

به گزارش نوای پرنده پارسی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره رقم فرار مالیاتی وکلا گفت: گفته می گردد فرار مالیاتی وکلا 12 هزار میلیارد تومان است. به نظر بنده، این عدد درست تخمین زده شده و صحت دارد.

رقم نجومی فرار مالیاتی وکلا

به گزارش خبرنگاران، حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به سازوکارهای فرار مالیاتی وکلا گفت: بحث کم اظهاری در وکلا جدی است. مثلا وکلایی هستند که برای یک پرونده 500 میلیون حق الوکاله می گیرند اما در موقع اظهار می گویند فقط یک یا دو میلیون حق الوکاله گرفتیم.

وی درباره رقم فرار مالیاتی وکلا گفت: گفته می گردد فرار مالیاتی وکلا 12 هزار میلیارد تومان است. به نظر بنده، این عدد درست تخمین زده شده و صحت دارد. مثلا فرض کنید در یک معامله 10 میلیارد تومانی؛ وکلا 10 درصد مبلغ را به عنوان حق الوکاله دریافت می نمایند که میگردد یک میلیارد تومان بابت یک پرونده.

نوروزی همچنین گفت: به نظر من سازمان امور مالیاتی باید از وکلا مالیات واقعی شان را بگیرد زیرا که فرار مالیاتی وکلا ظلم به مابقی مودیان است.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: الان تنها گروه هایی که دارند مالیات می دهند از طبقات پایین جامعه هستند. برای مثال از کارگران و کارمند دولت و کارمندان شهرداری مالیات کامل گرفته می گردد اما خیلی ها هستند که مالیات نمی دهند.

وی با تاکید بر شفافیت درآمد مشاغل گفت: تنها راهکار برای مبارزه با فرار مالیاتی، ایجاد شفافیت است. اگر شفافیت ایجاد گردد خیلی از مسائل مثل قاچاق و پولشویی و فرار مالیاتی اقشار مختلف حل خواهد شد.

نوروزی در پایان با اشاره به وجود تبعیض مالیاتی در کشور گفت: در سازوکار اخذ مالیات نباید تبعیض وجود داشته باشد و وکلا هم باید قطعا مالیات بدهند و استثنایی هم در پرداخت مالیات نداریم.

به گزارش فارس، اخیرا شهاب الدین بی مقدار عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به فرار مالیاتی 6 هزار میلیارد تومانی پزشکان گفته بود: فرار مالیاتی وکلا نیز در همین حدود است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2598

به "رقم نجومی فرار مالیاتی وکلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم نجومی فرار مالیاتی وکلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید