رسیدن حمایت از استیضاح ترامپ به سطحی جدید

به گزارش نوای پرنده پارسی، برای اولین بار در نظرسنجی پولیتیکو/مورنینگ کانسالت، تعداد رای دهندگانی که از شروع فرایندهای استیضاح برای برکناری رئیس جمهوری آمریکا حمایت کردند، بیشتر از مخالفان آن شد.

رسیدن حمایت از استیضاح ترامپ به سطحی جدید

به گزارش ایسنا، حمایت از استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا رو به افزایش است. شماری از نظرسنجی های اخیر تایید می نماید، استیضاح مدنظر دموکرات ها کم کم جان می گیرد و نظرسنجی جدید پولیتیکو-مورنینگ کانسالت برای اولین بار نشان می دهد که تعداد حامیان استیضاح و برکناری ترامپ از کاخ سفید، بیش از مخالفان است. این افزایش عمدتا در میان دموکرات هاست و رای دهندگان جمهوری خواه همچنان هوادار ترامپ هستند.

طبق نظرسنجی مذکور، 46 درصد از رای دهندگان باور دارند که کنگره باید فرایندهای استیضاح را به جریان بیندازد و در مقابل 43 درصد مخالفت می نمایند. 11 درصد هم هیچ ایده ای ندارند. این حمایت نشان دهنده سه درصد افزایش نسبت به نظرسنجی پیشین است که تقریبا مساوی شده بود.

نظرسنجی های دیگر هم از افزایش حمایت از استیضاح حکایت دارند. روزنامه واشنگتن پست گزارش داد نتایج نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک نشان می دهد حمایت مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ و برکناری او از 37 درصد در هفته گذشته به 47 درصد در هفته جاری رسیده است. این در حالی است که دقیقا 47 درصد از مردم نیز با استیضاح ترامپ مخالف هستند.

نتایج نظرسنجی شبکه سی ان ان هم نشان می دهد 47 درصد از بزرگسالان آمریکا از استیضاح ترامپ حمایت می نمایند. این نتایج نشان دهنده رشدی شش درصدی نسبت به نظرسنجی گذشته سی ان ان درباره استیضاح ترامپ است.

نظرسنجی دیگری که چند روز پیش از سوی موسسه یوگاو و برای رسانه سی بی اس نیوز صورت گرفته نشان داده است، 55 درصد از آمریکایی ها از مساله تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ حمایت می نمایند. 35 درصد از آنها گفته اند که شدیدا با این تحقیقات برای استیضاح موافقند و 20 درصد گفته اند که تا حدی با چنین اقدامی موافقند. در این میان، 45 درصد از پاسخگویان گفته اند، با تصمیم دموکرات های کنگره برای شروع تحقیقات برای استیضاح ترامپ مخالفند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2525

به "رسیدن حمایت از استیضاح ترامپ به سطحی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدن حمایت از استیضاح ترامپ به سطحی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید