خبرنگاران طالبان دستور توقف حملات در افغانستان را صادر کرد

به گزارش نوای پرنده پارسی، تهران- خبرنگاران- طالبان روز شنبه به دنبال توافق با آمریکا در شهر دوحه قطر، دستور توقف حملات در افغانستان را صادر کرد.

خبرنگاران طالبان دستور توقف حملات در افغانستان را صادر کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طالبان گفت که آن ها قبل از امضای توافق نامه تاریخی عقب نشینی سربازان آمریکایی، دستور توقف کامل یک روزه حملات در افغانستان را صادر کرده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان به خبرگزاری فرانسه گفت: از آنجا که امروز (شنبه) این قرارداد به امضا رسیده و مردم ما شادمان هستند و از آن تجلیل می کنند، ما تمام عملیات نظامی خود را در سراسر کشور متوقف کرده ایم.

سخنگوی طالبان درباره اینکه آیا حملات این گروه از روز یکشنبه از سر گرفته می شود گفت: اقدامات بعدی طالبان مطابق توافق نامه دوحه خواهد بود.

توقف حملات روز شنبه توسط طالبان دومین اقدام توقف حمله این گروه در طول تمام مدت جنگ افغانستان به حساب می آید، پیش از این اولین دستور توقف در آتش بس سال 2018 به مدت سه روز اجرا شده بود.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان گفت که از تمام جزئیات توافق نامه صلح آمریکا و طالبان آگاهی دارد و با بخشی از این توافق از نگاه فنی موافق نیست.

محب در گفت وگو با خبرنگاران در کابل گفت که دولت افغانستان با برخی نکته ها که در توافق نامه است موافق نبوده و یکی از نقاط مورد اختلاف را ذکر امارت اسلامی به جای تحریک طالبان در توافق نامه، بیان کرد.

محب گفت که باید از گروه طالبان به نام تحریک طالبان یاد می شد.

توافق نامه آمریکا و طالبان پس از 11 دور مذاکرات رسمی امروز شنبه 10 اسفند ماه توسط زلمی خلیل زاد و عبدالغنی برادر بصورت رسمی امضا شد.

توافق نامه آمریکا و طالبان با حضور کنندگان و وزیران خارجه 30 کشور منطقه و جهان و همچنین کننده های ویژه برخی از کشورها برای افغانستان بصورت رسمی امضا شد.

ملا عبدالغنی برادر رئیس هیأت طالبان در قطر نیز در مراسم امضای توافق نامه گفت: مذاکرات توافق امارت اسلامی و آمریکا دستاوردی بزرگ برای ملت مجاهد افغانستان بود و آن را تبریک می گویم.

ملاغنی برادر همچنین از ایران، چین روسیه، ازبکستان، اندونزی و نروژ هم برای همکاری در فرایند صلح قدردانی کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3860

به "خبرنگاران طالبان دستور توقف حملات در افغانستان را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طالبان دستور توقف حملات در افغانستان را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید