حسن زاده: رای دیدار پرسپولیس و سایپا به زودی ابلاغ خواهد شد، رفتار غیرورزشی تماشاگران علیه تیم خود هم مشمول قانون می گردد

به گزارش نوای پرنده پارسی، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: رای دیدار تیم های پرسپولیس و سایپا تهران صادر شده و به زودی به دو باشگاه فوق ابلاغ خواهد شد.

حسن زاده: رای دیدار پرسپولیس و سایپا به زودی ابلاغ خواهد شد، رفتار غیرورزشی تماشاگران علیه تیم خود هم مشمول قانون می گردد

به گزارش نوای پرنده پارسی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی درباره رای پرسپولیس و سایپا گفت: رای پرونده پرسپولیس و سایپا صادر شده و بعد از انجام تشریفات قانونی ابلاغ خواهد شد. با توجه به تعطیلات هفته گذشته و نیز دیدار بزرگ فینال لیگ قهرمانان آسیا و ارسال لایحه دفاعیه باشگاه پرسپولیس، صدور رای بازی پرسپولیس و سایپا اندکی با تاخیر انجام شد اما رای صادر شده و به زودی ابلاغ می گردد.

وی ادامه داد: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که گاهی باشگاه ها غیبت بازیکنان و عدم شرکت آنان در برنامه های تیمی را به کمیته انضباطی منعکس می نمایند که این موضوع وجاهت قانونی ندارد. اگر بازیکنی ترک تمرین یا مسابقه نموده است دو راه برای باشگاه وجود دارد. اول اینکه ضوابط انضباطی داخلی خود را اعمال نموده و به نحو مقتضی بازیکن متخلف را مطابق متن و مفاد قرارداد تنبیه کند. راه دوم این است که اگر از این ترک تمرین و فسخ قرارداد یا جدایی غیرقانونی، متحمل خسارت شده است، وفق مقررات می تواند در کمیته وضعیت بازیکنان علیه بازیکن مذکور اقدام قانونی نماید لذا در پاسخ مقامات باشگاه کارون خرمشهر باید بگویم که کمیته انضباطی صلاحیت رسیدگی به موضوع بازیکنان قهر نموده آن باشگاه را ندارد.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه گفت: موضوعی که می خواهم به آن اشاره کنم و بسیار مهم بوده این است که نقش رسانه ها در اعتلای فوتبال کشور بر همگان ثابت است ولی وجود اخبار سخیف و یا تیتر های سبک و غیرواقعی، هیچ کمکی به اصلاح امور فوتبال نمی کند. مثلا در مسابقه اخیر تیم استقلال تماشاگران این تیم الفاظ توهین آمیز نسبت به عوامل بازیکنان و عوامل تیم استقلال به کار بردند و مسلما مقامات رسمی مسابقه نیز مراتب به کمیته انضباطی گزارش داده اند. این گزارش به باشگاه استقلال اعلام شده است که اگر شرح و دفاعی دارد بیان کند که مدیرعامل باشگاه نیز لایحه دفاعیه را ارسال نموده است.

حسن زاده ادامه داد: اینکه در یک رسانه اعلام گردد نامه عجیب کمیته انضباطی به باشگاه استقلال و یا بنویسد طرفداران استقلال نباید علیه تیم خود شعار بی غیرت بی غیرت بدهند و یا اینکه تیتر بزنند کمیته انضباطی از باشگاه استقلال خواسته است درباره اهانت به خودتان شرح بدهید این تیترها درست نیست. چرا که اولا رفتار غیر ورزشی و الفاظ اهانت آمیز از تماشاگران یا سایر عوامل فوتبال حتی اگر علیه تیم خودشان باشد مشمول تنبیه و مقررات انضباطی می گردد. ثانیا رسانه محترمی که گزارش را ندیده است و از قضا در گزارش اصلا کلمه بی غیرت قید نشده بلکه لفظ توهین آمیز دیگری آمده است، با چه هدفی این تیتر را زده است در حالی که طبق مقررات انضباطی باشگاه استقلال مسئول رفتار تماشاگران خود می باشد و رفتارهای غیرورزشی علیه بازیکنان خودی و یا تیم خود، هم مشمول قانون است. مسلما شرحاتی در لایحه باشگاه استقلال آمده است در اولین فرصت ممکن رای مقتضی صادر خواهد شد.

حسن زاده در ادامه بیان نمود: علیرغم اینکه اخیرا نامه ای به تمامی هیئتهای فوتبال سراسر کشور ارسال شده است، تا به تیم های شرکت نماینده در مسابقات کشوری اعلام نمایند که هرگونه شکایت از بازیکن غیرمجاز تیم حریف را در مهلت مقرر قانونی و با مستندات کافی و پرداخت هزینه دادرسی منعکس نمایند ولی متاسفانه فراوان دیده می گردد که شکایت ها اغلب در یک نامه چند سطری و بدون مستندات اعلام می گردد که تکمیل پرونده فرآیند طولانی را در بر خواهد داشت که تقاضا داریم در اعلام شکایتها موازین قانونی را رعایت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 503

به "حسن زاده: رای دیدار پرسپولیس و سایپا به زودی ابلاغ خواهد شد، رفتار غیرورزشی تماشاگران علیه تیم خود هم مشمول قانون می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن زاده: رای دیدار پرسپولیس و سایپا به زودی ابلاغ خواهد شد، رفتار غیرورزشی تماشاگران علیه تیم خود هم مشمول قانون می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید