اولین واکنش رسمی قاهره به تظاهرات برای کناره گیری سیسی

به گزارش نوای پرنده پارسی، در نخستین واکنش رسمی نهاد ریاست جمهوری مصر به تظاهرات مردم این کشور که خواهان برکناری عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر و نظامش شده اند، هیئت کل اطلاعات وابسته به ریاست جمهوری این کشور خواست، به دلیل وجود هرج و مرج و جعل حساب های کاربری در شبکه های مجازی، به این شبکه ها به عنوان منابع اخبار و گزارش ها استناد نشود.

اولین واکنش رسمی قاهره به تظاهرات برای کناره گیری سیسی

این هیئت در بیانیه ای خطاب به رسانه ها و خبرنگاران بین المللی حاضر در مصر اعلام نمود، با توجه آنچه که رسانه های جهانی به وسیله خبرنگاران خود در قاهره طی 24 ساعت گذشته منتشر کردند، پیگیری نموده است و از این رو، بار دیگر اهمیت پایبندی به اصول حرفه ای متعارف در حوزه روزنامه نگاری و رسانه را به خبرنگاران و همه رسانه ها متذکر می گردد.

هیئت مذکور از رسانه ها خواست، تنها آن دسته از وقایعی را منتشر نمایند که خود خبرنگاران مشاهده نموده اند یا اینکه از منابع معلوم و معتبر خود بگیرند که دو منبع دیگر مورد اعتماد که این وقایع را به چشم خود دیده اند، آن را تایید نمایند.

هیئت کل اطلاعات وابسته به ریاست جمهوری خواهان این شد که به عنوان منابع اخبار و گزارش ها به شبکه های مجازی استناد نگردد، به ویژه که در این شبکه ها هرج و مرج، جعل حساب های کاربری و دروغ وجود دارد.

مصر روز آدینه شاهد تظاهرات در شهرهای مختلف بود و مردم خواهان کنار رفتن سیسی به عنوان رهبر کودتا بودند و شبکه های مخالفان دولت نیز در خارج از کشور و فعالان به وسیله شبکه های مجازی، فیلم های ویدئویی این تظاهرات را منتشر کردند. ، ایسنا

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2395

به "اولین واکنش رسمی قاهره به تظاهرات برای کناره گیری سیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش رسمی قاهره به تظاهرات برای کناره گیری سیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید