آیکان در خصوص حمله به زیرساخت اینترنت هشدار داد

به گزارش نوای پرنده پارسی، سازمان آیکان که وظیفه مدیریت زیرساخت های مهم اینترنت را بر عهده دارد، با صدور اطلاعیه ای در خصوص خطراتی که دی ان اس را تهدید می نماید، هشدار داده است.

آیکان در خصوص حمله به زیرساخت اینترنت هشدار داد

به گزارش سیتنا به نقل از زددی نت، براساس هشدار آیکان خطرات مهمی در آینده امنیت و ثبات دی ان اس را دچار مشکل می نمایند و بخش های کلیدی آن ممکن است دچار مشکل گردد. از همین رو لازم است سرویس دهندگان و مالکان دی ان اس از دی ان اس به سیستم ایمن تر DNSSEC منتقل شوند.

DNSSEC یا Domain Name System Security Extensions افزونه ای برای پروتکل دی ان اس محسوب می گردد که به مالکان اسامی دامنه در وب امکان می دهد تا سوابق و رکوردهای دی ان اس را به طور دیجیتال ثبت و امضا نمایند.

رمزنگاری دی ان اس بدین شیوه دسترسی اشخاص و گروه های ثالث به دی ان اس و دستکاری آن را بدون در اختیار داشتن کلید امضای DNSSEC ناممکن می نماید و لذا حمله به وب سایت ها و دستکاری ظاهر آنها با نفوذ به دی ان اس ها غیرممکن می گردد.

استفاده از DNSSEC حملات هکری برای سرقت دی ان اس وب سایت ها و دستکاری ظاهر آن ها را در دو ماه اخیر ناکام گذاشته و انتظار می رود بسیاری از مالکان وب سایت های اینترنتی برای مقابله با چنین مسئله ای DNSSEC را به کار بگیرند.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 884

به "آیکان در خصوص حمله به زیرساخت اینترنت هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیکان در خصوص حمله به زیرساخت اینترنت هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید