گلستان، دارنده رتبه پنجم کشور در حوزه تسهیل و برطرف موانع فراوری

به گزارش نوای پرنده پارسی، استاندار گلستان با تأکید بر این که در سه ماهه نخست سال جاری در استان 122 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به جوانان پرداخت گردیده است، گفت: در سال گذشته ستاد ساماندهی امور جوانان گلستان رتبه دوم کشور را بدست آورد.

گلستان، دارنده رتبه پنجم کشور در حوزه تسهیل و برطرف موانع فراوری

به گزارش خبرنگاران، دکتر سید مناف هاشمی در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان گلستان با موضوع فضای مجازی و اشتغال، توضیح داد: بیش از 300 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در سال گذشته به 30 هزار جوانان پرداخت گردیده است. وی یادآور شد: ساماندهی امور جوانان نیازمند عزم عمومی است و حل مشکل اشتغال جوانان تنها وظیفه یک یا دو دستگاه نیست و در این حوزه از تمام ظرفیتهای 22 دستگاه عضو استفاده گردد. استاندار گلستان با اشاره به این که در حوزه اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان باید کوشش مضاعفی گردد، اضافه کرد: اولویت نگاه کار ما در تمام زمینه ها باید جوانان باشند و در بسیاری از موارد حتی بدون هیچ هزینه ای می توانیم از استعداد و توان جوانان استفاده نموده و موفق شویم. هاشمی اظهار داشت: در سال گذشته طبق ارزیابی ستاد ساماندهی امور جوانان استان، شهرستان بندر ترکمن رتبه اول گلستان را در این حوزه کسب کرد و شهرستان های مراوه تپه و مینودشت دوم و سوم شدند.

وی با بیان این که در سال 96 حدود دو برابر سال پیش تا این تاریخ در حوزه جوانان تسهیلات پرداخت گردیده است، اظهار داشت: دستگاه های عضو ستاد با انگیزه بالا، هدفدار و با برنامه در این جلسات شرکت نمایند. استاندار گلستان خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی تأکید کرد که باید که شخص مدیران در این جلسات حضور یابند و در ادامه یادآور شد: نقش دستگاه ها در این ستاد تعیین گردد تا هر دستگاه با توجه به سهم خود به طرح موضوع بپردازند. هاشمی با بیان این که قریب به یک چهارم جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، توضیح داد: همه باید دغدغه جوانان را داشته باشند، چون مشکلات این حوزه به مشکلات خانواده ها منتهی خواهد شد.

وی با اشاره به دستورالعمل رئیس جمهوری مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان گفت: توجه به تشکل های جوانان یکی از روینمودهای اساسی وزارت ورزش و جوانان است. استاندار گلستان با بیان این که 20 هزار شغل برای سال97 ابلاغی کشور برای استان بوده است، یادآور شد: تاکنون 7000 شغل برای گلستان در سامانه کشور ثبت گردیده است. هاشمی رتبه استان را در حوزه اشتغال روستایی در صندلی چهارم کشور دانست و اضافه کرد: در حوزه تسهیل و برطرف موانع فراوری نیز گلستان در رتبه پنجم کشور واقع شده است. استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی اپلیکیشن اوقات فراغت که توسط اداره کل ورزش و جاونان رونمایی شد و تعطیلات دانش آموزان و جوانان در تابستان اضافه کرد: جوانان و دانش آموزانی که در ایام تعطیلی مدارس درگیر درس نیستند به گونه ای سرگرم شوند که باعث استعداد یابی و تفریحات سالم شوند. وی سامانه اوقات فراغت جوانان که اداره کل ورزش و جوانان استان طراحی نموده را سامانه خوبی دانست و خاطر نشان کرد:باید همه دستگاهها با تجمعیع اطلاعات مفید خود در راستای رسیدن به هدف این نرم افزار حرکت نمایند. در این جلسه با حضور دکتر هاشمی از اپلیکیشن اوقات فراغت استان رونمایی شد.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 91

به "گلستان، دارنده رتبه پنجم کشور در حوزه تسهیل و برطرف موانع فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلستان، دارنده رتبه پنجم کشور در حوزه تسهیل و برطرف موانع فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید