کانادا موقتا همکاری خود با نیروهای ارتش عراق را متوقف می نماید

به گزارش نوای پرنده پارسی به نقل از اسکای نیوز، وزارت دفاع کانادا اظهار داشت که در پی تنش ایجاد شده میان نیروهای ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه، نیروهای ویژه کانادایی به صورت موقت یاری های خود را به نیروهای ارتش عراق متوقف نموده اند.

کانادا موقتا همکاری خود با نیروهای ارتش عراق را متوقف می نماید

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

دان لو بوتیلیه سخنگوی وزارت دفاع کانادا خاطرنشان کرد که نظامیان کانادایی به محض اینکه وضعیت رابطه نیروهای امنیتی موجود در عراق روشن گردد و اولویت ها و مأموریت هایی که نیروهای کانادایی باید در چارچوب مقابله با داعش انجام دهند معین گردد، این نیروها یاری های خود به نیروهای مسلح عراقی را از سر می گیرند.

کانادا که یکی از کشورهای عضو ائتلاف آمریکایی ضد داعش است تأکید کرد که نیروهای عراقی با همکاری ائتلاف آمریکایی ضد داعش در طول چندماه گذشته پیروز شدند بخش های زیادی از خاک عراق را از چنگ داعش خارج نمایند و اضافه نمود که باید کوشش ها در عراق با هدف تثبیت پیروزیت هایی که اخیرا در مقابله با داعش ایجاد شده است، باشد.

وی تأکید کرد که مبارزه با داعش و تروریسم هنوز راستا طولانی در پیش دارد زیرا تروریست های داعش هنوز پایگاه هایی در عراق دارند و وضعیت موجود ممکن است به زودی تغییر کند.

کانادا 210 نیروی نظامی ویژه درعراق دارد. تا پیش از سال 2016 کانادا حدود 100 نظامی در عراق داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2348

به "کانادا موقتا همکاری خود با نیروهای ارتش عراق را متوقف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا موقتا همکاری خود با نیروهای ارتش عراق را متوقف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید