چگونه با دعوت نامه ویزای کانادا بگیریم؟

به گزارش نوای پرنده پارسی، چگونه به ملاقات خواهرم در کانادا بروم؟ آیا دوستم می تواند از کانادا برایم دعوت نامه بفرستد؟ درخواست ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه، برای والدین چگونه است؟ سوپر ویزای کانادا چیست؟ شرایط دعوت نامه هایی که می توان برای دریافت ویزای کانادا ارائه کرد، چیست؟ آیا تنها اقوام درجه یک، می توانند دعوت نامه ارسال نمایند؟ این سوالات از جمله موضوعاتی است که ممکن است در ذهن هر فردی که فامیل یا دوستی در کانادا دارد و می خواهد به وسیله دریافت دعوت نامه به کانادا سفر کند، شکل بگیرد. اگر شما هم جزء همین افراد هستید، در ادامه این متن همراهمان باشید.

چگونه با دعوت نامه ویزای کانادا بگیریم؟

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

آمارها نشان می دهد که هزاران ایرانی در کانادا زندگی می نمایند و تعدادشان روز به روز بیشتر می گردد. بسیاری از این افراد والدین، خواهر، برادر و یا دوستانی در ایران دارند که می خواهند به آنها در کانادا سر بزنند. در این شرایط سوال پیش می آید که برای دریافت ویزای کانادا به وسیله دعوت نامه افراد مقیم در کانادا باید چه کنیم؟ در این مطلب بیشتر در این باره بخوانید.

دعوت نامه کانادا چیست؟

دعوت نامه های کانادا ساختار پیچیده ای ندارند و یک نامه ساده هستند. دعوت نامه ها باید از طرف کسی که ساکن کانادا است برای شما ارسال گردد که آن فرد می تواند دوست، اعضای خانواده و حتی شریک تجاری تان باشد.

نکته مهم این است که فرد دعوت نماینده باید شهروند کانادا باشد. در نتیجه مهاجران غیرقانونی و کسانی که شرایط نامشخصی دارند، نمی توانند برای شما دعوت نامه بفرستند. نکته ای که اینجا باید به آن توجه کنید این است که، اگر از شرایط اقتصادی، سوابق و اعتبار فرد دعوت نماینده اطمینان دارید، دعوت نامه آن فرد را به سفارت تحویل دهید. در نظر داشته باشید که عدم ارائه دعوت نامه های مشکل دار، به مراتب بهتر از ارائه آنها و دریافت سابقه منفی است.

سفر به وسیله دعوت نامه کانادا

سال هاست که وجود دعوت نامه در بین مدارک درخواست ویزای کانادا، توصیه می گردد. علت این موضوع آن است که افسر اداره مهاجرت کانادا در زمان آنالیز مدارک شما، دنبال پاسخ سه سوال مهم به شرح زیر است،

  1. چرا می خواهید به کانادا سفر کنید؟
  2. آیا منابع اقتصادی کافی برای سفرتان دارید؟
  3. آیا پس از خاتمه وقت ویزای کانادا، به کشور خودتان بازمی شد؟

وجود دعوت نامه می تواند تا حدود زیادی به این سوالات پاسخ دهد. مثلا اگر فرزندان شما یا خواهرتان در کانادا زندگی می نمایند، برای افسر سفارت قابل درک است که می خواهید به دیدارشان بروید و دلتان برای آنها تنگ شده است. در ضمن دعوت نامه ها می توانند به بخشی از سوالات دوم و سوم نیز پاسخ دهند.

مثلا وجود دعوت نامه کانادا نشان می دهد که در صورت احتیاج، کسی را دارید که از شما در کانادا حمایت کند و یا اینکه شما به دلیل موقعیت آن فرد، پس از خاتمه مدت ویزا، خاک کانادا را ترک خواهید کرد. لازم به شرح است که پس از دریافت ویزا و در زمان ورود به خاک کشور کانادا ممکن است افسری که در مرز حضور دارد، بخواهد دعوت نامه شما را آنالیز کند. پس به یاد داشته باشید که دعوت نامه را جا نگذارید و آن را همراه خودتان ببرید.

نحوه نوشتن دعوت نامه کانادا

اگرچه دعوت نامه های کانادا نامه های رسمی نیستند اما باید در نگارش آنها نکاتی رعایت گردد. عدم توجه به این موضوعات می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا گردد.

  • متن دعوت نامه شما چه دعوت نامه خویشاوندی باشد و چه دعوت نامه رسمی، باید با هدف سفرتان تطابق داشته باشد.
  • در نوشتن دعوت نامه، حسن نیت فرد دعوت نماینده و متقاضی بسیار اهمیت دارد و می تواند موثر باشد.
  • متن دعوت نامه باید خلاصه، شفاف و قابل استناد باشد.

در متن دعوت نامه باید به روشنی ذکر گردد که، فرد دعوت نماینده از فرد در چه زمینه هایی حمایت خواهد نمود.

  • نام و نام خانوادگی شما، تاریخ تولد، رابطه با شخص دعوت نماینده، مدت زمان اقامت در کانادا و زمانی که قرار است وارد و خارج شوید، باید دقیق ذکر گردد.
  • فرد دعوت نماینده باید اطلاعات تماس، آدرس محل سکونت، عنوان شغلی، شرایط اقامت، نام و تاریخ تولد اعضای خانواده اش را ذکر کند و یک کپی از سندی که شرایط اقامتش را نشان می دهد، ارائه دهد.
  • برای دعوت از پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ می توان درخواست سوپر ویزای کانادا داد. مدت این ویزای کانادا طولانی تر است و از سال 2011 دولت کانادا آن را ارائه نموده است. برای دریافت سوپر ویزا، فرد دعوت نماینده باید با مدارک مستند نشان دهد، قدرت اقتصادی کافی برای حمایت از مهمانان خود را دارد و مدارک بیمه را نیز ارائه دهد.

اگر شما در فکر دریافت ویزای کانادا هستید، برای بالا بردن شانس دریافت ویزا، پیشنهاد می کنیم حتما از خدمات آژانس خبرنگاران بهره مند شوید. ما با سال ها تجربه می توانیم به شما بگوییم که آیا مدارک و دعوت نامه ای که به سفارت کانادا ارائه می کنید، شروط لازم را دارد یا خیر. آژانس خبرنگاران می تواند در تمام مراحل درخواست، پیگیری و دریافت ویزای کانادا در کنارتان باشد و می توانید با اطمینان کامل، انجام مراحل را به کارشناسان توانمند ما بسپارید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 بهمن 1398 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3256

به "چگونه با دعوت نامه ویزای کانادا بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با دعوت نامه ویزای کانادا بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید