پایان دیدگاه های سنتی در مشاوران املاک، فارغ التحصیلان دانشگاه فعالان بازار خواهند شد

به گزارش نوای پرنده پارسی، رییس دانشگاه علمی کاربردی مشاوران املاک با بیان اینکه 95 درصد فارغ التحصیلان ما جذب بازار کار می شوند گفت: ارتقای سطح علمی مشاوران املاک به عنوان یک نیاز همواره مطرح بوده که بحمدالله از سال 1390 این مهم محقق شد.

پایان دیدگاه های سنتی در مشاوران املاک، فارغ التحصیلان دانشگاه فعالان بازار خواهند شد

به گزارش خبرنگاران، محمدعلی عباس زاده دیباور در مراسم روز دانشجو که از سوی دانشگاه علمی کاربردی صنف مشاوران املاک برگزار گشت اظهار کرد: سابقا مشاوران املاک در بحث عقود و قراردادها هرکدام به سلیقه خودشان قراردادها را تنظیم می کردند. متن قرارداد هم بعضا غیرحرفه ای و غیرحقوقی تنظیم می شد. حتی بسکمک از مفاد با ذات اصلی عقد در تناقض بود. مثلا حق پشیمانی در عقد بیع در نظر گرفته می شد. اما در اولین اقدامات در دوره مدیریت جدید بر اتحادیه املاک در دهه 1370 بلافاصله قراردادها یکدست شد و سیستم یکپارچه برای کل کشور در نظر گرفته شد. گام بعدی در بحث تحول، مقوله اتحادیه املاک کشوری و سامانه املاک و مستغلات بود.

وی با بیان اینکه بحث ارتقای سطح علمی صنف اتحادیه مشاوران املاک به عنوان گام بعدی مطرح شد، گفت: با اینکه دانشگاه اتحادیه املاک از اتحادیه یارانه می گیرد و درآمدهایش کفاف هزینه ها را نمی دهد، ریاست اتحادیه همیشه دنبال این بودند که صنف املاک، آکادمیک شود. عباس زاده شرح داد: به دنبال تفاهم نامه با سازمان نظام مهندسی هستیم و این نوید را می دهیم که در آینده نزدیک بتوانیم صلاحیت جدیدی در سازمان نظام مهندسی تعریف کنیم. بدین ترتیب که افراد فارغ التحصیل دانشگاه علمی کاربردی اتحادیه املاک از سازمان نظام مهندسی بهره مند شوند و به عنوان کارشناسان رسمی، ارایه خدمت کنند. به طور مثال بحث ارزیابی قیمت از مواردی است که مهندسین عمران تسلط چندانی به آن ندارند اما این موضوع می تواند از سوی دانشجویان ما انجام شود.

وی با بیان اینکه 95 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی اتحادیه املاک جذب بازار کار می شوند گفت: کسانی که به عنوان دانشجو وارد دانشگاه اتحادیه املاک می شوند بر اساس نیاز اصلی وارد این عرصه شده اند و به همین دلیل عمده آنها وارد بازار کار می شوند. انشاءالله که بتوانیم این آمار را به 100 درصد برسانیم. این رقم در سایر واحدهای دانشگاههای علمی کاربردی حدود 70 درصد است.

در بخشی از این مراسم، مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه املاک و بنیانگذار دانشگاه علمی کاربردی این صنف با تبریک روز دانشجو اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک دانشگاه را بازسازی کنیم و یک دانشگاه بزرگ و معتبر در سطح کشور ایجاد کنیم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران همچنین گفت: از ریاست دانشگاه درخواست داریم که اسامی دانشجویانی که فارغ التحصیل هستند و در صنف املاک فعالیت نمی کنند را در اختیار ما قرار دهند تا آنها را وارد بازار کار کنیم.

خسروی با بیان اینکه کد رهگیری را با کمک مجلس و سایر دستگاهها راه اندازی کردیم گفت: متاسفانه بعضی نهادهای مرتبط با صنف املاک، زیر بار کد رهگیری نمی روند. این حرکات اشتباه نمی دانیم به چه دلیل است. کد رهگیری امنیت معاملات را بالا می برد و ما می توانیم از این طریق جلوی پولشویی را بگیریم. مثلا یک نفر خانه ای را با یک قولنامه دستی می خرد و می خواهد پنج سال بعد سند بزند. ما چگونه می توانیم این افراد را پیگیری کنیم؟ اگر کد رهگیری را جدی بگیریم همه این موارد قابل رصد است. یا اگر به ما پلاک ثبتی را بدهند می توانیم بحث مالیات را جلو ببریم. به امید روزی که شفافیت اسلامی، انسانی و ایرانی را داشته باشیم.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 575

به "پایان دیدگاه های سنتی در مشاوران املاک، فارغ التحصیلان دانشگاه فعالان بازار خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایان دیدگاه های سنتی در مشاوران املاک، فارغ التحصیلان دانشگاه فعالان بازار خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید