سرکوب شدید عزاداران حسینی در کشمیر توسط نظامیان هندی

به گزارش نوای پرنده پارسی، در حالی که 36 روز از زمان شروع حبس خانگی مردم کشمیر توسط هند می گذرد امروز و دیروز نظامیان هندی عزادران سید الشهدا را مورد حمله قرار دادند.

سرکوب شدید عزاداران حسینی در کشمیر توسط نظامیان هندی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای نوای پرنده پارسی به نقل از جیو تی وی، علیرغم حکومت نظامی سنگین و ممانعت نظامیان هندی از برگزاری مراسم عزاداری حسینی، مسلمانان کشمیری همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی دسته های عزاداری برگزار کردند.

گزارش ها حاکی است به رغم مخالفت دهلی نو و کوشش برای جلوگیری از برگزاری دسته های عزاداری مردم کشمیر با بستن سربندهای لبیک یا حسین به خیابان ها آمده و در سوگ جگر گوشه رسول خدا (ص) نشستند.

نظامیان هندی با یورش به عزاداران حسینی ده ها نفر را بازداشت و آنها را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.

بنا به اعلام منابع میدانی در شهر سرینگر مرکز کشمیر اشغالی حداقل 12 نفر از عزاداران توسط ارتش هند زخمی شده و به دلیل شدت جراحات در بیمارستان بستری شدند.

این در حالی است که نظامیان هندی ده ها نفر از عزاداران حسینی را بازداشت نموده و آنها را به مکان های نامعلومی منتقل نموده اند.

مسلمانان کشمیری با سر دادن شعارهای لبیک یا حسین و ای ظالمان و متجاوزان از کشمیر ما خارج شوید در مقابل گلوله های نیروهای نظامی هند سینه سپر کردند.

حضور مسلمانان کشمیری در مراسم عزای حضرت سیدالشهداع علیرغم تمام مخالفت های دولت دهلی نو ادامه دارد.

هند از 36 روز پیش با لغو قوانینی که تناسب جمعیت در کشمیر را حفظ می کرد کوشش خود را برای به اقلیت کشیدن مسلمانان شروع نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 2255

به "سرکوب شدید عزاداران حسینی در کشمیر توسط نظامیان هندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرکوب شدید عزاداران حسینی در کشمیر توسط نظامیان هندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید