سامانه بارشی از هفته آینده وارد خراسان جنوبی می گردد

به گزارش نوای پرنده پارسی، خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از ورود سامانه بارشی از اواخر وقت شنبه به استان اطلاع داد.

سامانه بارشی از هفته آینده وارد خراسان جنوبی می گردد

علیرضا خندان رو در گفت وگو با نوای پرنده پارسی با اشاره به

ورود سامانه بارشی از اواخر وقت شنبه، اظهار کرد: این سامانه در شروع با وزش باد شدید، گاهی بسیار شدید و خیزش گرد و خاک(در بعضی ساعات با کاهش دیدافقی)، رگبار و رعد وبرق و مناطق مستعد بارش تگرگ و مه همراه خواهد بود.

وی اضافه کرد: این پدیده که در سطح استان حاکم خواهد بود که تخمین میزان بارش از دهم لغایت دوازدهم فروردین حدود 20 تا 50 میلی متر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه این پدیده تا اواخر وقت سه شنبه 12 فروردین ماه بر استان حاکم خواهد بود، توضیح داد: در این مدت وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن بعضی مسیل ها دور از انتطار نیست.

خندان رو با اشاره به اختلال در سفرهای درون و برون شهری و خطر برخورد صاعقه در مناطق مرتفع، اظهار کرد: مردم از سفرهای غیر ضرور خودداری نموده و قوانین و مقررات رانندگی را رعایت نمایند.

وی با تاکید بر خودداری از قرار دریافت در حاشیه رودخانه های فصلی و مسیل ها، اضافه کرد: مردم از چرای دام و دوری از صعود به ارتفاعات پرهیز نمایند.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی یادآور شد: احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید به سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، سقف و پوشش گلخانه ها وجود خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 4175

به "سامانه بارشی از هفته آینده وارد خراسان جنوبی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی از هفته آینده وارد خراسان جنوبی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید