خبرنگاران فرمانده عملیات مشترک عراق: شهر بغداد امن است

به گزارش نوای پرنده پارسی، بغداد - خبرنگاران- فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق به توانمندی نیروهای امنیتی برای مقابله با تروریست ها اشاره نمود و اضافه کرد که شهر بغداد از امنیت برخوردار است.

خبرنگاران فرمانده عملیات مشترک عراق: شهر بغداد امن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رسانه های عراقی، سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق امروز گفت: به محض انفجارهای تروریستی روز پنجشنبه در شهر بغداد، مجموعه ای از تدابیر امنیتی اتخاذ شد و نیروهای امنیتی روش جدیدی را بویژه در شهر بغداد در پیش گرفتند.

وی اضافه کرد: آنچه روز گذشته در میدان الطیران بغداد رخ داد، رخنه ای امنیتی بود و ما در کوشش برای یافتن علت و چگونگی آن و طرف هایی هستیم که به این تروریست ها برای رسیدن به این مکان یاری کردند.

سرلشکر الخفاجی شرح داد که فشار زیاد نیروهای امنیتی تاثیر زیادی بر تروریست ها بویژه در روزهای اخیر داشته است زیرا شمار زیادی از آنها دستگیر یا کشته شده اند و اطلاعاتی مهم درباره آنها بدست آمده است.

وی یادآورشد که این فشار سبب شد که این تروریست ها دست به عملیات انتحاری بویژه در بغداد بزنند تا به خیال خود این پیغام را ارسال نمایند که شهر بغداد امن نیست.

سرلشکر الخفاجی در عین حال تاکید نمود: شهر بغداد از امنیت برخوردار است و نیروهای امنیتی ما با توانمندی ها و امکانات خود قادر هستند که با هر حمله ای مقابله و آن را متوقف نمایند و اقدامات مهم زیادی بعد از رخنه امنیتی روز گذشته اتخاذ شده است.

وی گفت: کسانی که به این تروریست ها برای ورود به شهر بغداد یاری کردند، دستگیر و به دست عدالت سپرده خواهند شد.

این مسئول عراقی توضیح داد: باندهای داعش توان مقابله با نیروهای امنیتی ما را ندارد و فشار ما به گروههای تروریستی باعث شده که برای رخنه امنیتی کوشش نمایند اما ما اکنون در مرحله خاتمه دادن به موجودیت باندهای داعش هستیم و در این را مصمم می باشیم.

میدان الطیران در مرکز شهر بغداد روز پنجشنبه شاهد دو حمله انتحاری با استفاده از کمربند انفجاری بود که به کشته شدن 32 عراقی و زخمی شدن 110 نفر دیگر منجر شد.

این انفجارهای انتحاری با موج محکومیت های داخلی و بین المللی روبرو شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 6076

به "خبرنگاران فرمانده عملیات مشترک عراق: شهر بغداد امن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرمانده عملیات مشترک عراق: شهر بغداد امن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید