جزئیات تامین مالی خودروسازان از بازار سرمایه

به گزارش نوای پرنده پارسی، به گزارش خبرنگاران، شاپور محمدی در مراسم اختتامیه لیگ ستارگان بورس در جمع خبرنگاران گفت: در امسال 34 تیم از 34 دانشگاه برتر کشور در لیگ ستارگان بورس حضور یافتند که رشد مناسبی را نشان می دهد و این در شرایطی است که سال گذشته در اولین دوره لیگ ستارگان 10 دانشگاه آن هم صرفا از تهران حضور یافته بودند.

جزئیات تامین مالی خودروسازان از بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در این رویداد کوشش شد تا برای سرمایه گذاری مبتنی بر اصول علمی و رعایت موازین اخلاقی تاکید گردد تا بازار بهتری را در حوزه سرمایه تجربه نماییم و این در حالی است که بسیاری از شرکت کنندگان در این مسابقه یادگیری بسیار مناسبی را داشته و به نوعی فرهنگسازی برای معاملات در بازار سرمایه صورت گرفت.

وی توضیح داد: اکنون فاصله میان دانشگاهها و بازار سرمایه به لحاظ دانش تئوری کمتر گردیده و این پیغام مناسبی برای افراد به شمار می رود تا بتوانند آموخته های دانشگاهی خود را در بازار سرمایه بکار گیرند.

محمدی ادامه داد: هدف اصلی از برگزاری لیگ ستارگان بورس، فرهنگسازی برای انجام معاملات مبتنی بر اخلاق و سرمایه گذاری در بازار سرمایه بود چرا که روز به روز حضور شرکت ها در این بازار بیشتر گردیده و تعمیق آن افزایش می یابد.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر حضور شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه اعلام کرد: شرکت های زیادی در این حوزه درخواست حضور در بازار سرمایه را دارند اما فرایند ثبت شرکت ها اندکی زمانبر است اما باید توجه داشت که برخی از شرکت های دانش بنیان در تابلوی بورس حضور ندارند ولی در فراوری نرم افزارهای مرتبط با بازار سرمایه یا معاملات الگوریتمی یاری می دهند.

محمدی ادامه داد: انتشار اوراق بهادار از سوی شرکت های بورسی شتاب خوبی گرفته و شرکت های خودرویی و فلزات اساسی سال قبل تامین مالی مناسبی را از بورس داشته اند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: خودروسازان 2 تا 3 هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه جذب منابع نموده اند و البته از نظر بازار سرمایه ترجیح بر تامین مالی بخش خصوصی است.

bestcanadatours.com: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 217

به "جزئیات تامین مالی خودروسازان از بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تامین مالی خودروسازان از بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید