تماس تلفنی ولی عهد سعودی با مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی

به گزارش نوای پرنده پارسی، ولی عهد سعودی در گفت و گو تلفنی با مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی، خواستار هماهنگی با ریاض و آژانس در زمینه تولید انرژی اتمی در عربستان شد.

تماس تلفنی ولی عهد سعودی با مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل نوای پرنده پارسی، محمد بن سلمان ولی عهد سعودی امروز (سه شنبه) با رافائل گروسی مدیر کل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی تماس تلفنی برقرار کرد و انتخاب وی به این سمت را تبریک گفت.

به نوشته وبگاه روزنامه الشرق الاوسط، بن سلمان در این گفت و گوی تلفنی، ضمن آرزوی موفقیت برای رافائل گروسی، بر همکاری و هماهنگی دولت سعودی با آژانس برای تولید انرژی اتمی و سهیم بودن این انرژی در تأمین نیازهای انرژی عربستان تأکید کرد.

رافائل گروسی در یازده آذر در جلسه ویژه کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی بعنوان مدیرکل جدید آژانس برای یک دوره چهارساله انتخاب شد. این تماس تلفنی در حالی است که دولت سعودی قصد دارد در آینده نزدیک ساخت دو رآکتور هسته ای را به مناقصه بگذارد.

طبق برنامه های محمد بن سلمان، دولت سعودی برای تأمین انرژی خود تا سال 2040 حداقل به 16 رآکتور هسته ای بزرگ نیاز دارد و باید در 20 الی 25 سال این تعداد رآکتور ساخته شود. از این رو در نوامبر سال 2017 دولت سعودی اعلام کرد که طرح ساخت دو رأکتور بزرگ را در دستور کار دارد و کشورهای روسیه، چین، آمریکا، فرانسه و کره جنوبی طرح های خود را برای ریاض ارسال کرده اند. قرار است در در اوایل سال آینده میلادی در مناقصه ای یکی از این کشورها ساخت دو رآکتور را در دست بگیرد.

اکنون نیز کشورهای چین و کره جنوبی در حال ساخت چند رآکتور کوچک در عربستان هستند.

در ماه آوریل گذشته یوکیا آمانو مدیر کل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که این آژانس از دولت سعودی خواسته است تا توافقات پادمانی را برای ساخت اولین رآکتور تحقیقاتی خود که در سال 2020 به خاتمه می رسد امضاء کند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: pbmusic.ir شناسه مطلب: 3291

به "تماس تلفنی ولی عهد سعودی با مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس تلفنی ولی عهد سعودی با مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید